Solartour

Výsledky vyhľadávania

Chorvátsko Chorvátsko

Viac ako tisíc km dlhé jadranské pobrežie medzi Umagom na severe a Dubrovníkom na juhu je už dávno známe ako raj pre milovníkov mora, potápania, dobrého vína a vynikajúcej kuchyne. Dlhé pláže, termálne pramene, mohutné pohoria na skok od mora, či malebné mestá v nížine - to všetko Chorvátsko ponúka návštevníkovi.

Istria Istria individuálna doprava autobusová doprava

Istria

Najväčší polostrov Jadranu je najživšou a turisticky najvyspelejšou oblasťou Chorvátska. Vstupnou bránou na Istriu je stredoveké mestečko UMAG, ktorého história siaha do rímskych čias. Malebné mestečko NOVIGRAD priťahuje svojou históriou, ešte z čias benátskej republiky sa tu zachovali opevnenia. POREČ je najznámejšie a najvyhľadávanejšie mestečko, ktoré predstavuje jedno z najstarších osídlení istrijského polostrova. VRSAR je mestečkom s typickou atmosférou stredomorskej rybárskej osady, prírodne chráneným malebným prístavom a množstvom okolitých zelených ostrovčekov. ROVINJ nazývaný aj „Perla Istrie“ je určite jedno z najromantickejších mestečiek celého pobrežia. Kamenné domy, úzke uličky a schodištia lákajú k prechádzkam starými časmi. PULA je najstaršie a najväčšie mesto istrijského polostrova, ktorým prešli dejiny a do dnešnej doby môžeme obdivovať jeho pamiatky. Medzi najznámejšie patrí Koloseum – nádherný rímsky amfiteáter z 1. storočia. Desať kilometrov od Puly leží malá rybárska obec a zároveň najväčšie turistické centrum v okolí – MEDULIN. K vyhľadávaným letoviskám na Istrii patrí aj RABAC, z ktorého je nádherný výhľad na Kvarnerský záliv.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Kvarner Kvarner individuálna doprava autobusová doprava

Kvarner

Kvarnerská riviéra je úzky pruh pobrežia, nad ktorým sa vypínajú svahy masívu Učka. Je to oblasť tradičných kúpeľných miest od Lovranu, Ičiči a Opatije, cez najvýznamnejší prístav Rijeku až po CRIKVENICU, SELCENOVI VINODOLSKI a Karlobag s desiatkami obývaných i neobývaných ostrovov. Najväčším a zároveň najbližším stredoeurópskym ostrovom na Jadrane je ostrov KRK, ktorý s pevninou spája most (Krčki most) pri obci Kraljevica. Známe sú letoviská MALINSKA, NJIVICE, ŠILO a BAŠKA. Kopcovitý, vápencový ostrov RAB je považovaný za jeden z najpríťažlivejších na Jadrane. Leží medzi ostrovmi Krk na severe a Pag na juhu. Hlavnými letoviskami sú RAB, Lopar, SUHA PUNTA a atraktívna dlhá piesočnatá pláž s borovicovým lesom RAJSKA PLAŽA. Na ostrov Rab sa dostanete trajektom z Jablanaca (na pevnine) alebo trajektom z Bašky (z ostrova Krk). Ostrov PAG je spolu s Cresom a Hvarom jedným z najdlhších ostrovov Jadranu. Pag je známy výrobou syra („paški sir” – veľmi podobný parmezánu) a vyhľadávaný pre krásne štrkové pláže. Najznámejšie letoviská na ostrove sú hlavné mesto ostrova PAG a NOVALJA. Na Pag sa dostanete trajektom z prístaviska Prizna (14 km od Karlobagu) alebo asi 30 km severne od Zadaru spája ostrov s pevninou most.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Severná Dalmácia Severná Dalmácia individuálna doprava autobusová doprava

Severná Dalmácia

Začína od Starigradu po Split, má malebné členenie s množstvom ostrovov od Ugljanu cez Dugi Otok, Pašman až po najmenšie ostrovčeky. Práve tu je možné navštíviť atrakcie vyhlásených národných parkov: KORNATSKÉ SÚOSTROVIE, PAKLENICA, PLITVIČKA JEZERA, vodopády rieky KRKA a VRANSKO JEZERO – táto prírodná krása zanechá v každom nezabudnuteľné zážitky. Medzi najznámejšie turistické centrá patrí známe prístavné mesto ZADAR s množstvom antických a stredovekých pamiatok. ŠIBENIK je starobylé mesto rozprestierajúce sa nad nádherným zálivom pri ústí rieky Krka. Pre svoje historické pamiatky patrí medzi najnavštevovanejšie mestá. Severnú Dalmáciu ukončuje viac ako dve tisícročia staré mesto TROGIR. Architektonický ráz si zachoval prevažne z obdobia vlády Benátok.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Stredná Dalmácia Stredná Dalmácia individuálna doprava autobusová doprava

Stredná Dalmácia

Rozkladá sa od Splitu po Ploče. Pri ústí rieky Cetiny leží malebné mestečko OMIŠ, centrum OMIŠSKEJ RIVIÉRY, obklopené malými rybárskymi osadami, dnes obľúbenými letoviskami s prekrásnymi štrkopieskovými a okruhliakovými plážami v letoviskách DUČENEMIRA, RUSKAMENMIMICE, až po PISAK. V samotnom srdci Dalmácie, pod útesmi pohoria Biokovo, sa rozprestierajú nádherné štrkovité pláže, nespočetné zátoky, olivové háje, priezračné more a práve tu začína oáza vašich dovolenkových snov – MAKARSKA RIVIÉRA. Medzi atraktívne a vyhľadávané letoviská Makarskej riviéry patria BRELA, BAŠKA VODA, TUČEPI, PODGORA, IGRANE, DRVENIK a GRADAC. Malé rybárske dedinky tiahnúce sa pobrežím priamo pod ohromujúcim pohorím Biokovo sú popretkávané romantickými palmovými promenádami. Každá z dediniek má svoju starovekú históriu, ktorá sa na vás pozerá a očarí vaše zmysly. Najväčším centrom je mesto MAKARSKA. K strednej Dalmácii sa pričleňujú aj veľké ostrovy BRAČ, HVAR a KORČULA so svojimi príjemnými letoviskami a nádherným kúpaním.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Južná Dalmácia Južná Dalmácia autobusová doprava individuálna doprava

Južná Dalmácia

Člení sa od polostrova Pelješac až po čiernohorskú hranicu. Polostrov PELJEŠAC s letoviskami OREBIČ a TRPANJ je s pevninou spojený úzkou šijou pri mestečku Ston. K tejto zaujímavej časti Jadranu sa môžete dostať po pevnine cez Neum s odbočením na Ston alebo z prístavu Ploče trajektom do Trpanju, z ktorého je Orebič vzdialený asi 25 km. Posledným, ale právom najkrajším mestom v celom Stredomorí je DUBROVNIK. Mesto, ktoré láka vďaka mnohým kultúrno-historickým pamiatkam mimoriadnej hodnoty, ale aj vďaka malým malebným letoviskám v jeho bezprostrednej blízkosti, ako sú SLANO, ORAŠAC, MLINI.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Poznávacie zájazdy Poznávacie zájazdy autobusová doprava


Hlavné mesto: Záhreb - Zagreb
Rozloha: 56.540 km2
Počet obyvateľov: 4 900 000
Zloženie obyvateľstva: Chorváti (90%), Srbi (5%), Maďari, Česi, Slováci, Taliani
Náboženstvo: rímskokatolícke (80%), pravoslávne, moslimské, evanjelické, židovské
Mena: Chorvátska kuna (HRK)
Časový rozdiel: 0 hod.

Viac ako tisíc km dlhé jadranské pobrežie medzi Umagom na severe a Dubrovníkom na juhu je už dávno známe ako raj pre milovníkov mora, potápania, dobrého vína a vynikajúcej kuchyne. Dlhé pláže, termálne pramene, mohutné pohoria na skok od mora, či malebné mestá v nížine - to všetko Chorvátsko ponúka návštevníkovi.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.