Solartour

Výsledky vyhľadávania

Spojené Arabské Emiráty Spojené Arabské Emiráty

Spojené Arabské Emiráty - dynamicky sa rozvíjajúca krajina na Arabskom polostrove, ktorá sa v posledných rokoch naplno otvorila turistickému ruchu. Nesmierne bohatstvo pochádzajúce pôvodne z ťažby ropy a momentálne aj z obchodovania, dáva netušené možnosti pre budovanie moderného turistického ruchu.

Na mnohých miestach bývalej púšte vznikajú moderné hotelové komplexy s kompletným vybavením. Teplé more, celoročne priaznivé podnebie a prirodzená pohostinnosť miestneho obyvateľstva pozýva na návštevu tejto zatiaľ nie úplne objavenej krajiny.

Abú Dhábí Abú Dhábí letecká doprava

Abú Dhábí

Abú Dabí je vďaka svojej rozlohe 73 548 km2, najväčším emirátom Spojených arabských emirátov. Nachádza sa pri pobreží Perzského zálivu v severovýchodnej oblasti Arabského poloostrova. Je zväčša rovinatý a tvorený púšťou. Hlavné mesto emirátu má rovnomenný názov a dnes je krásnym, moderným a kozmopolitným mestom, ktoré je tvorené luxusnými hotelmi a úžasnými stavbami.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Ajman Ajman letecká doprava

Ajman

Ajmán alebo Adžmán patrí medzi Spojené arabské emiráty. Keďže jeho rozloha je 250 km2 je najmenším emirátom federácie. Väčšinu jeho územia tvorí púšť. Je 22 km dlhý a 11 km široký. Od Dubaja je vzdialený 35 km. Tento emirát sa nachádza v Perzskom zálive a má približne 275 000 obyvateľov. V súčasnosti je známy výrobou motorových člnov, luxusných jácht a obrovskou cementárňou. V Ajmane si užijete skutočný luxus v úžasných hoteloch.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Dubaj Dubaj letecká doprava

Dubaj

Najrýchlejšie rastúce mesto na svete patrí do federácie Arabských emirátov. Dubaj (Dubai) je hlavným mestom emirátu Dubaj, ktorý leží na pobreží Perzského zálivu a zároveň na okraji Arabskej púšte. Zátoka Dubai Creek delí mesto Dubaj na dve hlavné časti: Bur Dubai a Deira. V minulosti Dubaj predstavoval pokojné mesto, v ktorom žili len perzskí kupci a beduínski rybári, dnes je to mesto plné kontrastov a luxusu, kde nájdete mohutné mrakodrapy, umelo vybudované ostrovčeky v tvare paliem, šesťprúdové diaľnice, úžasné hotely a nádherné pláže.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Fujairah Fujairah letecká doprava

Fujairah

Fujairah je malý emirát a nachádza sa na severozápade Spojených arabských emirátov. Hoci má aj vlastné letisko najviac medzinárodných cestovateľov, ktorí chcú navštíviť Fujairah priletia do Dubaja, ktorý je približne 90 minút jazdy na juhovýchod. Fujairah je malý a nedostatočne vyvinutý v porovnaní s jeho väčším susedom, ktorý je viac kozmopolitný, ale zato má krásnu púšť a úžasné horské scenérie s prírodnými krásami a malým hlavným mestom. Fujairah ponúka nádherné pobrežie nedotknutej pláže s priezračnou vodou Ománskeho zálivu. K dispozícii sú aj malé nákupné možnosti v meste a v okolí hotelov, nočný život je v tejto lokalite na nízkej úrovni.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Ras al-Khaimah Ras al-Khaimah letecká doprava

Ras al-Khaimah

Ras al-Khaimah patrí medzi Spojené arabské emiráty. Hovorí sa o ňom, že je prírodne najkrajším emirátom. Jeho územie je naozaj pestré, tvorí ho púšť, Hajarské hory a úrodné údolia. Tento emirát susedí s emirátom Fujairah, s Umm al-Qauwain, Sharjah a s enklávou Ománu. Luxusné hotely sú obklopené udržiavanými plážami s takmer bielim až žltkastým pieskom.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Poznávacie zájazdy Poznávacie zájazdy letecká doprava


Dôležité informácie
Vstupné formality
Návštevníci musia mať platný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po predpokladanom návrate. Pre občanov Slovenskej republiky platí vízová povinnosť.Vystavenie víza Vám zaistí naša cestovná kancelária na imigračnom oddelení v Dubaji. Pre vstup do Spojených Arabských Emirátov nie je možné použiť cestovný pas, v ktorom je doložený vstup alebo pobyt v Izraeli! Pred odletom od nás obdržíte kópiu víza, ktorú predložíte spoločne s Vašim cestovným pasom pri odlete z Prahy/Viedne.

Očkovanie a lekár
Očkovanie sa pre cestu do Spojených Arabských Emirátov nevyžaduje. Vezmite si so sebou lieky, ktoré bežne užívate pri zvýšenej teplote, bolestiach hlavy a črevných problémoch. Povinné nie sú žiadne očkovania.

Jazyk
Úradným jazykom je arabčina, dohovoríte sa aj anglicky a rusky.

Časový posun
Časový posun proti Slovenskej republike je + 3 hodiny, v dobe letného európskeho času je + 2 hodiny.

Nápoje a strava
Dávne arabské menu sa skladalo z datlí, ťavieho mlieka, jahňacieho a baranieho mäsa, nezbytných chlebových placiek, a neskôr aj ryže a kávy. Jedlá často obsahujú množstvo oleja a iných tukov, korení a cukru. Prakticky všetky hlavné jedlá vychádzajú z mäsového základu, hlavne jahňaciny a baraniny. Perzský záliv je nesmierne bohatým loviskom rýb a všetkých darov mora vôbec. K najchutnejším rybám patrí hamur a zubeidi, skutočnou delikatesou sú ale obrie kráľovské krevety (rubian), ktoré inde na svete nezoženiete. Najdôležitejšou prílohou je ryža. Zákaz alkoholu platí iba v emiráte Sharjah.

Mena
Miestnou menou je dirham (Dhs), ktorý sa delí na 100 filsov. Kurz je cca 1,- USD = 3,65,- Dhs.V obchodoch sa väčšinou platí v dirhamoch, ale môžete platiť aj v amerických dolároch. Odporúčame meniť peniaze v zmenárňach v meste, v hoteloch býva značne znevýhodnený kurz. Sú tu veľmi rozšírené kreditné karty.

Nákupy
Jedným z najvýhodnejších miest na svete na nákupy je Dubaj.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.