Solartour

Výsledky vyhľadávania

Turecko Turecko

Krajina polmesiaca, v ktorej kráča čaro orientu ruka v ruke s tradíciou európskej kultúry. Jej magické čaro nájdete v nádhernej architektúre, ktorá je hlboko spätá s bohatou históriou. Mramorové stĺpy Efezu – jedného zo siedmych divov sveta, záhradné ruiny homérovskej Tróje, nádherné amfiteátre, kaskádovité jazierka v Pamukale, či rozsiahle pláže - toto všetko, ba možno i viac objavíte v rozprávkovo krásnej krajine, plnej nezabudnuteľných zážitkov a možností, akou je Turecko.

Alanya Alanya letecká doprava

Alanya

Známa oblasť sa nachádza na pobreží Stredozemného mora, približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Alanya je rušné turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesčité i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a nespočetné množstvo hotelov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Krásnu panorámu letoviska neodmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Pre túto oblasť sú typické banánové plantáže a citrusové háje. V ponuke pre Vás máme mesto Alanya, menšie stredisko Konakli a Avsallar.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Antalya Antalya letecká doprava

Antalya

Lara je pomerne nové a ešte stále sa meniace stredisko, ktoré sa nachádza na okraji miliónového mesta Antalya. Neďaleko tohto moderného letoviska s množstvom rezortov sa nachádza letisko. Na Lare sú priamo pri pláži vybudované luxusné päťhviezdičkové hotelové komplexy. Ich služby a celé zázemie je na tej najvyššej úrovni. Lara láka svojou okázalou nádhernou, do diaľky sa tiahnucou piesčitou plážou, výhodou je krátky transfer z letiska, alebo možnosť nakúpiť si v blízkych moderných nákupných centrách. Transfer z letiska trvá asi 15 minút.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Belek Belek letecká doprava

Belek

Belek - exkluzívne letovisko Tureckej riviéry vyrástlo priamo pri pobreží niekoľko kilometrovej pieskovej pláže a tvoria ho prevažne luxusné hotelové komplexy a rozľahlé golfové ihriská. Letovisko je unikátne množstvom píniových lesov, v okolí sa nachádzajú olivové a citrusové plantáže. Oblasť je chránená pohorím Taurus, v jeho blízkosti sa nachádza antické mesto Aspendos, známe najmä starovekým amfiteátrom, v ktorom sa počas letnej sezóny konajú fascinujúce kultúrne predstavenia. Vďaka rozsiahlym pieskovým plážam, ale najmä výborne upraveným a vybaveným golfovým ihriskám patrí táto oblasť k vyhľadávaným najmä medzi nadšencami golfu.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Bodrum Bodrum letecká doprava

Bodrum

Bodrum - v antike známy ako Halikarnassos – je čarokrásne miesto s typickou mediteránskou architektúrou umocnenou pestrofarebnou hrou kvetov a pieskovými plážami lemujúcimi brehy Egejského mora. Kedysi v dávnych dobách tu stálo slávne mauzóleum, jeden zo siedmich divov antického sveta, narodil sa tu „otec dejín“ Hérodotos, johanitskí rytieri si tu postavili pyšný hrad, ktorý sa dodnes vypína nad prístavom...v súčasnosti sa toto historicky zaujímavé, temperamentom pulzujúce mesto honosí prívlastkom „turecké Saint Tropez“ a vďaka príjemnej, slnečnej klíme, skvelým možnostiam na kúpanie, ale aj pestrému nočnému životu sa stalo vyhľadávaným rajom pre turistov.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Didim Altinkum Didim Altinkum letecká doprava


Izmir Izmir letecká doprava


Kemer Kemer letecká doprava

Kemer

Stredisko Kemer a jeho okolie, nad ktorým sa rozprestiera pohorie Taurus, patrí k najkrajším oblastiam Tureckej riviéry. Rozprestiera sa 45 km západne od medzinárodného letiska v Antalyi. Pláže sú jemne kamenisté, čo im ani trošku neuberá na atraktívnosti. Kemer bol nazývaný aj ako Old Village (stará dedina). V rokoch 1916-1917 tu bola vybudovaná 23 km dlhá stena, ktorá chránila mesto pred záplavami. Miestnym lákadlom je večne horiaci plameň zvaný Yamar, ktorý uniká z chladnej skaly. Počas voľných chvíľ sa môžete poprechádzať po promenáde, kde nájdete mnoho obchodíkov s tradičnými výrobkami či suvenírmi, reštaurácie, bary či galérie a prístav, kde Vášmu obdivu neuniknú jachty, ktoré tu kotvia.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Konakli Konakli letecká doprava


Kusadasi Kusadasi letecká doprava


Lara Lara letecká doprava


Side Side letecká doprava autobusová doprava

Side

Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké oblasti. Leží na brehoch Stredozemného mora iba cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. V blízkosti mesta Side je známe antické mesto Perge a Aspendos s nádherným amfiteátrom. Stredisko je známe upravenými piesčitými plážami s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kvalitnými službami. Ak máte chuť sa poriadne zabaviť, navštívte známu diskotéku pod holým nebom - Oxyd. 

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Poznávacie zájazdy Poznávacie zájazdy letecká doprava


Hlavné mesto: Ankara
Rozloha: 779.452 km2
Počet obyvateľov: 65000000
Zloženie obyvateľstva: Turci, Kurdovia, Arabi
Náboženstvo: islam, kresťanstvo, židovské náboženstvo
Mena: Turecká líra (TL)
Časový rozdiel: + 1 hod.

Turecko leží na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmar-ské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 11 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Turecká kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Obľúbenými jedlami sú kofty, baranie či kuracie mäso, ryby, šiš kebab, opečené baklažány s jogurtom, turecká pizza – pide či sladká pochúťka baklava. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.