Solartour

Výsledky vyhľadávania

Španielsko Španielsko

Španielsko je jednou z hlavných európskych turistických krajín a dovolenkových destinácií. Nie je však iba krajinou nekonečných pláží ako by sa možno na prvý pohľad mohlo zdať. Španielsko je krajinou, ktorá učaruje azda každému. Náročnému dovolenkujúcemu, tomu kto hľadá odpočinok na zlatistých plážach, tomu, kto obľubuje poznávacie zájazdy i tomu, kto rád cestuje na vlasnú päsť.

Costa Brava Costa Brava letecká doprava

Costa Brava

Costa Brava sa tiahne od letoviska Blanes až k hraniciam s Francúzskom, čo je asi 300 km. Tým sa zaraďuje medzi tri najväčšie španielske prázdninové "costas". Nájdeme tu skvelé kúpanie, množstvo turistických atrakcií a zaujímavostí i historické pamiatky a veľmi prívetivé stredomorské klíma. Je to miesto vhodné pre tých, kto túži po odpočinku a pre tých z nás, čo chcú prežiť dobrodružsto a podnikať výlety po okolí. Najväčšie mesto a zároveň i jedno z najnavštevovanejších stredisiek Costa Brava je Lloret de Mar, čo je rušné miesto s búrlivým nočným životom a viac než tisícročnou históriou. Medzi ďalšie populárne strediská patrí Blanes alebo Roses. Costa Brava Vás okúzli dlhými piesočnatými plážami, divokými útesmi, skvelými podmienkami pre potápanie, množstvom historických objektov alebo veľkým množstvom zaujímavých a krásnych tradičných dediniek.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Costa de Almeria Costa de Almeria letecká doprava

Costa de Almeria

Pobrežie Costa de Almeria vás prekvapí svojou rôznorodosťou a na prvý pohľad až nehostinným okolím v podobe púšte vo vnútrozemí. Nenechajte sa však zmiasť, pobrežie si vaše sympatie získa ospalými rybárskymi dedinkami, romantickými zálivmi ukrytými medzi skalnatými útesmi, alebo čistými plážami ocenenými modrou vlajkou EÚ. Kúzlo tejto oblasti objavili aj i lmári – práve tu sa natáčali mnohé „špagetové westerny“.
 

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Costa del Sol Costa del Sol letecká doprava

Costa del Sol

Pobrežie nachádzajúce sa v južnom Španielsku, dlhé 161 km sa tiahne od Malagy až po Gibraltar. Samotný názov Costa del Sol, čo v preklade znamená slnečné pobrežie, je dôkazom, že vďaka príjemnej klíme až 300 dní v roku patrí slnečnému počasiu. Podnebie je suché a teplé, letné mesiace sú horúce a majú v priemere 29°C. Costa del Sol je turistami vyhľadávané aj počas zimných mesiacov, pretože podnebie je stále príjemné, teploty sa pohybujú okolo 16°C.
Pobrežie obmýva Stredozemné more, ktoré je príjemne teplé, priezračné a pokojné.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Malorka Malorka letecká doprava

Malorka

Najväčší baleársky ostrov patrí medzi najznámejšie a najobľúbenejšie destinácie Španielska. Rozmanitá krajina s rozľahlými plážami s jemným zlatistým pieskom, so skalnými útesmi, príjemnou stredomorskou klímou, nádhernými prírodnými scenériami, hlavné mesto Palma s malebnými starobylými uličkami a živým spoločenským životom - to všetko je Malorka - ostrov pre ideálnu dovolenku. V západnom Stredomorí asi 150 km od Barcelony leží Baleárske súostrovie, ktorého najväčším ostrovom je Malorka. Členité pobrežie s vysokými skalnatými útesmi a širokými plážami s jemným zlatistým pieskom poskytuje nádherné prírodné scenérie.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Citybreaks Citybreaks letecká doprava

Citybreaks

Citybreaks predstavujú zájazdy do hlavných európskych miest počas celého roka. Pozostávajú z leteckej dopravy, ubytovania v hoteli, vybranej formy stravovania, transferu z letiska do mesta a poistenia insolventnosti.

Vyhľadať dostupné termíny!
Zobraziť informácie o letovisku a ubytovacích zariadeniach!


Poznávacie zájazdy Poznávacie zájazdy letecká doprava


Hlavné mesto: Madrid
Rozloha: 504.782 km2
Počet obyvateľov: 46.662.000
Zloženie obyvateľstva: Španieli 74%, Katalánci 17%, Baskovia 2%
Náboženstvo: katolíci 83,6%, bez vyznania 11,9%, protestanti 2,0%, moslimovia 1,8%
Mena: Euro (EUR)
Časový rozdiel: 0 hod.

Španielsko (špan. España), alebo Španielske kráľovstvo (špan. Reino de España), je krajina v juhozápadnej Európe na Pyrenejskom polostrove. Jeho pevnina hraničí na juhu a východe so Stredozemným morom (s výnimkou malej pozemnej hranice s Gibraltárom), na severe s Francúzskom, Andorrou, na severozápade s Biskajským zálivom a západe s Atlantickým oceánom a Portugalskom. K územiu Španielska patria aj Baleárske ostrovy v Stredozemnom mori, Kanárske ostrovy v Atlantickom oceáne pri pobreží Afriky a dve enklávy v severnej Afrike, Ceuta a Melilla pri Maroku. S plochou 504 782 km² je Španielsko druhou najväčšou krajinou západnej Európy a Európskej únie po Francúzsku.
Španielsko leží v juhozápadnej časti Európy, na Pyrenejskom polostrove. Jeho severné hranice tvorí pobrežie s Biskajským zálivom, severovýchodne susedí s Francúzskom, kde tvoria prírodnú hranicu Pyreneje, južne a juhovýchodne je hranicou pobrežie Stredozemného mora, severnú hranicu tvorí pobrežie Atlantického oceánu a hranica s Portugalskom. Pobrežie má celkovú dĺžku 4 964 km. Krajina leží v miernom klimatickom pásme. Najnižším bodom je Atlantický oceán - 0 metrov nad morom, najvyšším Pico de Teide na ostrove Tenerife (Kanárske ostrovy) - 3 718 metrov nad morom. Z východu Španielsko omýva Stredozemné more, v ktorom sa nachádzajú Baleárske ostrovy; zo severu Biskajský záliv, zo západu Atlantický oceán, v ktorom sa nachádzajú Kanárske ostrovy. Najvyššou horou je Pico de Teide (3 718 m) na ostrove Tenerife, jedna z najväčších sopiek sveta. Na pevninskom Španielsku náleží prvenstvo hore Mulhacén (3 478 m) pri Granade, následuje Pico de Aneto (3 404 m), najvyšší vrchol Pyrenejí.

Baleárske ostrovy (katalán. Illes Balears, špan. Islas Baleares) je meno súostrovia na západe Stredozemného mora. Ostrovy sa skladajú z dvoch skupín:
- Veľké Baleáry (Mallorca, Menorca, Cabrera a iné)
- Islas Pitiusas (Ibiza, Formentera a iné)

Administratívne sa región delí na 3 ostrovné celky:
- Ibiza a Formentera
- Malorka
- Menorca

Správne stredisko je Palma de Mallorca. Ďalšie mestá: Mahón na Menorke, Ibiza na Ibize. Úradnými jazykmi sú katalánčina a španielčina. Katalánsky názov Illes Balears je aj súčásťou oficiálneho španielskeho (kastílskeho) označenia autonómneho spoločenstva. Súostrovie je obľúbeným cieľom mnohých turistov.

 

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.