Solartour

Výsledky vyhľadávania

Olympská riviéra Olympská riviéra Grécko Grécko

Ubytovanie:

Lemujúca 23 km dlhé úpätie Olympu je pre svoje rozsiahle pieskové a okruhliakové pláže obmývané priezračnými vodami Egejského mora turistami najvyhľadávanejším miestom stredného Grécka. Oblasť Pierias, kde sa nachádzajú nami ponúkané letoviská je zásobovaná čistou vodou z Olympu, vďaka ktorému sa tu vytvára príjemná miestna mikroklíma s minimálnymi zrážkami a stálymi teplotami ovzdušia, ktoré je využívané pre ozdravné pobyty astmatikov a alergikov. Monument Olympu – podľa dávnej minulosti – domov bohov s najvyšším vrcholom Mytikas (2917 m nad morom) nevytvára len ideálne klimatické podmienky, ale akoby magickou silou prebúdza v návštevníkovi túžbu po poznaní a živote a zároveň núti k pokore a zamysleniu.

Zobraziť fakultatívne výlety!


Paralia Paralia

Letovisko Paralia leží na Olympskej riviére, 8 km od mesta Katerini a 80 km južne od mesta Thessaloniki na brehu Egejského mora. Pláže sú piesočnaté a boli, vďaka svojej čistote, ocenené modrou vlajkou, ktorá je vizitkou čistého a ekologického prostredia. Je najväčším letoviskom na Olympskej riviére, je vhodné pre tých, ktorí majú radi zábavu a šport. Večer sa ulice a pešie zóny zaplnia turistami, ktorí chodia korzovať po meste. Obchody so suvenírmi, kožušinami, zlatom a reštaurácie sú otvorené dlho do noci. Paralia ponúka nielen veľký výber reštaurácií s gréckymi alebo rybími špecialitami, európskou kuchyňou, ale aj cukrárne, taverny, bary a pizzerie, či reštauráciu McDonald. O zábavu v tomto letovisku nie je naozaj núdza pre ktorúkoľvek vekovú kategóriu ľudí. Sú tu diskotéky, niekoľko klubov, a tí, ktorí dajú prednosť tradíciám, majú možnosť navštíviť grécke zábavy s typickou hudobnou produkciou „Buzuki“. V Paralii nájdete i voľnejšie pláže, kde budete sami, alebo mestské pláže, ktoré sa pravidelne čistia a sú vybavené sprchami. Môžete si zapožičať vodné bicykle, alebo sa povoziť na banáne za motorovým člnom. V letovisku sú i požičovne áut, motoriek a bicyklov.

Olympic Beach Olympic Beach

Olympic Beach patrí medzi obľúbené a vyhľadávané grécke letoviská nielen zahraničných, ale i domácich turistov, ktorí sa sem so železnou pravidelnosťou vracajú rok čo rok. Je ľahké podľahnúť čaru tejto oblasti, kde príroda v dokonalej harmónii s civilizáciou vytvorila mestečko, v ktorom slová oddych a zábava získavajú ten pravý zmysel. Len málo miest sa môže pochváliť schopnosťou zlúčiť v sebe nekonečné pláže so zlatým pieskom a čistým morom, hory s bohatou históriou a prírodnými krásami…Olympic Beach je výborným východiskovým bodom k spoznávaniu prírodných i historických krás Olympskej riviéry. Nezabudnuteľným dojmom pôsobí panoráma pohoria Olymp, kde podľa gréckej mytológie sídlili i 12 grécki bohovia. Krásna piesočnatá pláž v dĺžke niekoľkých kilometrov je široká a vstup do mora je vhodný i pre neplavcov a najmenších dovolenkárov. To pravé tu nájdu nielen milovníci vodných športov (vodné skútre, bicykle, windsurfi ng...) alebo plážového volejbalu a futbalu, ale i tí, ktorých pláže budú vábiť k zaslúženému leňošeniu. Po dni strávenom šantením v morských vodách vás večer k romantickým prechádzkam zláka pobrežná promenáda, kde si môžete v pokoji posedieť a započúvať sa do šumu mora. Avšak Olympic Beach nezabudlo ani na najmenších návštevníkov. Čaká ich tu detské ihrisko v malom zelenom parku, výhodne situovanom na skok od pláže a hlavnej pešej promenády. Na promenáde nájdete bary a miestne taverny s otvorenými terasami s posedením, reštaurácie ponúkajúce chutné miestne špeciality, ktoré Vám najlepšie priblížia mentalitu Grékov a ich tradičnú pohostinnosť. Samozrejmosťou je i množstvo obchodíkov so suvenírami, supermarkety, či stánky s rýchlym občerstvením. Olympic Beach so susedným letoviskom Paralia je spojené plážovou promenádou, s hlavným mestom oblasti Pieria Katerini, či druhým najväčším mestom Thessalonikami  má dobré autobusové spojenie.

Nei Pori Nei Pori

V najjužnejšom cípe Olympskej riviéry sa vypína na skale priamo nad morom stredoveký hrad z 13. storočia Platamonas. Priamo pod ním sa nachádza malebné rybárske mestečko, dnes čulé letovisko rovnakého mena. Na južnom okraji Platamonu vyrástlo pozdĺž krásnej piesčitej pláže omývanej krištáľovo čistou vodou Egejského mora moderné letovisko Nei Pori s množstvom ubytovacích zariadení. Mimoriadna čistota mora v tejto oblasti bola ocenená „modrou vlajkou“ Európskej komisie. Nádherne čisté more s piesčitými plážami a plynulým vstupom do vody, množstvo obchodíkov, reštaurácií, kaviarní, kvalitných ubytovacích zariadení, atrakcií pre deti, vodné športy predstavujú ideálne miesto na strávenie letnej dovolenky, alebo na liečenie rôznych alergických ochorení.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.