Solartour

Výsledky vyhľadávania

Karpathos Karpathos Grécko Grécko

Ubytovanie:

Karpathos je plný kontrastov. Z juhu na sever má približne 50 km. Úrodné zelené roviny a divoké pínie sa tu striedajú so skalami porastenými suchými nízkymi trávami. Krajina, kde ako zvodidlá v zákrutách mnohokrát slúžia iba bodliaky či mach. Najjužnejším bodom ostrova je mys Kastelo. Severnou hranicou je ostrovček Saria (23 km2) – hornatý, tvorený hlavne vápencovými skalami a starovekými ruinami. Dedinky a usadlosti sú často ukryté tak, že z mora ich ani nevidno – aj kvôli nájazdom pirátov v minulosti. Každý dom je ako malé múzeum – vyzdobené čipkami, dečkami, s farebnými fasádami, ozdobenými balkónmi a upraveným dvorčekom.

Rozdielni sú tu aj ostrovania – hrdí severania vás síce akceptujú, ale nesklonia hlavy pred turistami. Sú zmierení so svojim neľahkým životom v horách a nekompromisne ho prenášajú aj na svojich potomkov. Modernejší južania sú síce rozcestovaní po celom svete, avšak každé leto prichádzajú so svojimi deťmi do rodného kraja v snahe nájsť im životného partnera práve odtiaľto. V južnej časti ostrova žije väčšina ostrovanov. Mnohí z nich sa na ostrov vrátili v 70. a 80. rokoch minulého storočia ako potomkovia emigrantov z USA, Austrálie, Egypta či Sudánu. Nikde inde sa nestretnete s tak silným lokálpatriotizmom ako na Karpathose.

V tejto časti ostrova si našlo miesto aj hlavné mesto – Karpathos. Domáci i turisti ho však poznajú pod názvom Pigadia (pigadi v gréčtine znamená studňa). Stále sa rozrastajúce centrum obchodu i ostrovnej kultúry je aj hlavným prístavom, má svoj šarm a osobité čaro. Nedá sa nespomenúť viac ako 2 km dlhú pláž Xenonas a mnoho možností ubytovania i zábavy popretkávané históriou. Hlavná cesta z Pigadie smerom na západ vedie cez malebné horské dedinky a končí v dedine Arkasa. Za zmienku stojí aj južnejšie situované turistické letovisko Amoopi či Afiarti – raj pre surfistov. Smerom na sever od Arkasa sa nedá minúť Finiki – známe tavernami s čerstvými rybami a morskými živočíchmi. Severnejšie od Finiki sa cesta vinie do vnútrozemia s dedinkami Pyles, Othos, Aperi, Volada. Západná strana Karpathosu, so zeleným skalnatým pobrežím, ponúka pohľad zhora na malebné pláže dosiahnuteľné len loďou.

Severný cíp ostrova je hornatý, takmer neúrodný a jeho hlavné sídlo – Olympos je najunikátnejšou dedinou v celom Grécku. Tunajšie tradície a ľudové zvyky sú magnetom pre turistov. Hudba a folklór sú krvou Karpathosu. Hudobné nástroje, piesne, tance ... celé leto je plné folklórnych festivalov, koncertov, divadelných predstavení v každej časti ostrova. Asfaltová cesta do Olymposu bola dokončená len nedávno. Okrem džípov môžete tento kus ostrova objavovať už i na motorke. Ďalšou možnosťou je trasa po mori. Loď vás pohodlne zavezie do prístavu Diafani, odtiaľ autobusom do malebného Olymposu.

Karpathos má bohatú a dlhú históriu vďaka jeho strategickej polohe. Výrazne prosperoval v období Dórov, patril k Aténskemu spolku, k Rhodosu, padol do rúk Rimanom a dokonca prináležal aj Kréte. Počas benátskej nadvlády bol Talianmi nazývaný „Scarpanto“. V 16. storočí po vojne Turkov a Benátčanov padol na 400 rokov pod nadvládu Turkov. Až od roku 1947 spolu s ostrovmi Kassos a Saria definitívne patrí Grécku. Lákadlom Karpathosu je nepochybne 160 km nepreplnených pláží. Kamienkové s ploskými kameňmi, piesočnaté s hrubším či jemným pieskom, popretkávané nádhernými scenériami skalnatých prírodných zálivov, kde končia skaly priamo v mori. Tu si vychutnáte slnečný kúpeľ, so slaným morským vánkom, s divokou scenériou drsných skál a jaskýň v neuveriteľne pokojnej atmosfére očarujúceho ostrova.


Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.