Solartour

Výsledky vyhľadávania

Kréta Kréta Grécko Grécko

Ubytovanie:

Kréta je najväčší z gréckych a piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori. Je obmývaný Krétskym morom zo severu a Líbyjským morom z juhu, tvorí prírodnú hranicu medzi Európou a Afrikou. Ostrov už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a vždy slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Kréta bola centrom minojskej civilizácie, ktorá je považovaná za najstaršiu európsku civilizáciu. Z tohto obdobia sa tu zachovali dnes turistami často navštevované historické objekty ako sú paláce Knossos a Festos. V hlavnom meste ostrova - Heraklione - sa zachovalo množstvo pamiatok z obdobia arabskej nadvlády a Benátskej republiky.
 

Fakultatívne výlety!

Knossos a Heraklion - Miesta, ktorá by ste si nemali nechať ujsť. Návšteva najvýznamnejšej krétskej pamiatky – zvyškov paláca Knossos z čias minojskej civilizácie. Nasleduje prehliadka historického jadra Heraklionu, benátskej pevnosti v prístave a mestskej tržnice, individuálne voľno. 

Spinalonga - Nenáročný lodný výlet s kúpaním v zátoke Kolokitha s obedom na lodi. Ostrovček vzdialený len 8 km severne od mestečka Agios Nikolaos, na ktorom Benátčania v roku 1579 postavili takmer nedobytnú pobrežnú pevnosť vzdorujúcu tureckým nájazdom. Neskôr bola táto pevnosť útočiskom malomocných, pre ktorých tu krétska vláda roku 1903 vytvorila kolóniu. V súčasnosti je Spinalonga výletným miestom spojeným s kúpaním, obedom a návštevou mestečka Agios Nikolaos.

Grécky večer - Typická grécka dedinka v horách, tradičné miestne jedlá, dobré vína, folklórna hudba v sprievode tanečníkov v tradičných krojoch, to všetko čaká iba na vás - výborné krétske jedlo o 4 chodoch, neobmedzená konzumácia lahodného vína, ukážka gréckych tancov a piesní.

Samaria - Pešia túra najdlhšou 18 km dlhou roklinou v Európe. Je najznámejšou a najkrajšou krétskou roklinou, ktorá je obklopená pohorím a národným parkom Lefká Ori. Horská túra vhodná pre stredne zdatných turistov vedie dole z náhornej plošiny Omalos pôvabnou prírodou s množstvom vzácnych rastlín. Toto miesto je tiež útočiskom chránenej kozy Krikri, ktorá je symbolom krétskej nepokojnej a odvážnej duše. Príchod k Železnej bráne, najužšej časti rokliny, kde sa steny skál takmer dotýkajú, je nezabudnuteľným zážitkom. Terén je miestami kamenitý, odporúčame preto obuv s pevnou podrážkou.

Vodný park - Výlet pre všetkých milovníkov sladkovodných bazénov, vodných radovánok, šmykľaviek, bazénov s umelým vlnobitím, toboganov či pomalých a divokých riek.

Santorini - Rozprávkový ostrov Santorini, jeden z najkrajších gréckych ostrovov, bájna Atlantída. Vrstvy lávy striedajúce sa s pieskom, soľou a útesmi na čiernej láve, kontrastujúce s bielymi domčekmi a kostolíky s modrými kopulami, úplne očaria každého návštevníka. Ostrov, patriaci ku kykladskému súostroviu, ktorý vznikol vulkanickou činnosťou, sa nedá porovnávať so žiadnym iným ostrovom v Egejskom mori. Lodný výlet s možnosťou návštevy miest Oia a Thira.

Gramvousa - Lodný výlet ku prekrásnemu a neobývanému, v minulosti pirátskemu polostrovu na severozápade Kréty, kde si môžete vyjsť na benátsku pevnosť alebo sa vykúpať v tyrkysovo čistej vode. Gramvousa patrí k najkrajším miestam na šnorchlovanie a potápanie v priezračnej vode plnej morských živočíchov. Presvedčte sa o kráse civilizáciou nedotknutej zátoky a pláže s ružovým pieskom.
  

Teplotná tabuľka

Teploty  Jan Feb Mar Apr Máj Jún Júl Aug Sep Okt Nov Dec
Denné max. 15°C 16°C 17°C 20°C 23°C 27°C 29°C 28°C 27°C 23°C 20°C 17°C
Nočné min. 9°C 9°C 10°C 12°C 15°C 19°C 22°C 22°C 19°C 17°C 13°C 11°C
Priemerné 12°C 12°C 14°C 17°C 21°C 24°C 26°C 26°C 23°C 20°C 17°C 14°C
Zrážky [mm] 91.4 76.2 58.4 30.5 15.2 2.5 0.0 0.0 20.3 68.6 58.4 76.2
 


Achlia Achlia

Agia Pelagia Agia Pelagia

Agios Nikolaos a okolie Agios Nikolaos a okolie

Mesto Agios Nikolaos je relatívne mladé, a bolo založené v roku 1869 na troskách bývalej pevnosti Mirabello (benátskej z trinástého storočia). Keď bolo mesto zakladané, tak bolo prepojené more s veľkým sladkovodným jazerom Voulismeni, které je dnes centrem turistickej oblasti.

Anissaras Anissaras

Bali Bali

Chania Chania

Jedno z najkrajších miest celého ostrova leží v západnej časti kréty. Turistov očaria typické benátske a turecké stavby, zákutia starých úzkych uličiek, ktoré vás aspoň nachvíľu prenesú do dávnych čias stredoveku. Nezabudnite sa zastaviť v starom benátskom prístave s kotviacimi bárkami a s množstvom typických kaviarničiek a reštaurácií, ponúkajúcich špeciality domácej kuchyne, kde sa určite oplatí posedieť si pri pohári domáceho vína a vychutnať si romantický západ slnka nad starým mestom

Chersonissos Chersonissos

Veľmi známe, rušné a moderné stredisko sa rozprestiera pozdĺž pieskových a kamienkových pláží a zálivov severného pobrežia východne od Heraklionu. Cez deň ponúka možnosť relaxovať na pláži a večer stráviť príjemnou prechádzkou do centra strediska alebo na promenáde popri mori, kde sa nachádza veľké množstvo obchodov, butikov, supermarketov, pekární, cukrární, kaviarní, zlatníctiev, obchodov so suvenírmi, reštaurácií, taverien či nočných barov a klubov. Okružnú jazdu strediskom a po okolí môžete absolvovať miestnym turistickým vláčikom. V centre na hlavnej ulici nájdete aj niekoľko bankomatov, bánk, poštu a zastávky autobusu. Stredisko uspokojí klientov všetkých vekových kategórií, ktorí chcú odpočinok na pláži vystriedať so zábavou v rušnom centre. Transfer z letiska: cca 40 min.

Femra Femra

Georgioupolis Georgioupolis

Kedysi malá rybárska dedinka je dnes mesto žijúce turistickým ruchom a preto tu nájdete všetko čo je potrebné na úžasnú dovolenku. Stredisko je známe nádhernou piesočnou plážou, ktorá sa zvažuje do mora postupne a je dlhá neuveriteľných 9 km. Brehy rieky Almiros pokryté zeleňou sú miestom, ktoré poskytujú návštevníkom príjemný oddych.

Heraklion a okolie Heraklion a okolie

Hlavné mesto kréty leží približne v strede ostrova na severnom pobreží. V miestnom archeologickom múzeu nájdete zdokumentované jednotlivé obdobia histórie tohto mesta a i celej krétskej kultúry

Hora Sfakion Hora Sfakion

Mestečko Hora Sfakion, ktoré je známe aj pod názvom Sfakia sa nachádza na južnom pobreží ostrova Kréta. Je hlavným mestom regiónu Sfakiá. Leží v blízkosti Imbros Gorge a 74 km od Chánie. Nachádzajú sa tu dva malé prístavy, taverny, dva minimarkety a pekáreň. V blízkosti sa nájdete niekoľko kamienkových pláži.

Ierapetra Ierapetra

Ierapetra je najjužnejsie mesto Európy s počtom obyvateľov 8000. Dominantou mesta je Benátska pevnosť na špičke prístavu. Ďalšími zaujímavosťami sú mešita a turecká fontána v starom meste.

Na východ od mesta sa nachádza krásna čierna pláž Long Beach. Ako už jej názov napovedá, táto pláž je nezvyčajne dlhá a pokrýva ju čierny piesok, ktorý je pre Európanov raritou. More, ktoré obmýva pobriežie mesta, nazývané Líbyjské, v spojení s teplým Saharským vetrom, vám ponúknu ochutnávku afrického ducha.
 

Kutsuras Kutsuras

Makrigialos Makrigialos

Malá pokojná pobrežná dedinka na juhu ostrova s dlhými pieskovými a kamienkovými plážami sa rozprestiera popri pobrežnej ceste spájajúcej letovisko s cca 35 km vzdialeným mestom Ierapetra, ktoré zakončuje jednu z turistických oblastí juhovýchodného pobrežia. V stredisku s malebným prístavom je niekoľko tradičných gréckych kaviarní, taverien, obchodíkov, barov a lekární. Makrigialos je vhodné pre tých, ktorí chcú počas dovolenky pokoj alebo radi cestujú. Transfer z letiska: cca 2 hod. 30 min.

Malia Malia

Mikri Poli Mikri Poli

Rethymno a okolie Rethymno a okolie

Malebné mesto s benátskym duchom sa rozprestiera v západnej časti ostrova medzi mestami Heraklion a Chania. Vďaka svojej histórii a pamiatkam z benátskej a tureckej nadvlády a stredovekým stavbám patrí medzi najnavštevovanejšie a najznámejšie miesta Kréty. Určite neobíďte predovšetkým krásnu historickú časť s benátskym prístavom, pevnosť a palác benátskych šľachticov. Stará časť mesta na vás zapôsobí pobrežnou promenádou lemovanou palmami a romantickými úzkymi uličkami, kde nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií a taverien, ktoré lákajú k príjemnému posedeniu s kúzelnou atmosférou. Pláže v oblasti Rethymna sú pieskové s pozvoľným vstupom do mora. Transfer z letiska: cca 70 min.

Stalida Stalida

Malebné letovisko Stalis, nazývajúci sa mimo iného tiež ako Stalida, je známe turistické mestečko. Malá rybárska dedinka Stalida je situovaná pri severovýchodnom krétskom pobreží. Má ideálnu centrálnu polohu. Je vzdialená zhruba 30 km východne od letiska a hlavného mesta Heraklionu.
Letovisko leží v blízkosti Malie a Hersonissosu. Je viac rodinne orientované ako susediace rezorty. V Stalide spoznáte rušný život obchodníkov, ktorí predávajú pestrú paletu tradičných produktov – najmä remeselných a kulinárskych. Ak si však dovolenkári želajú pokojnejší rezort, je odporúčaná návšteva neďalekú Maliu a Hersonisos.

Zephyros Zephyros

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.