Solartour

Výsledky vyhľadávania

Južná Dalmácia Južná Dalmácia Chorvátsko Chorvátsko

Ubytovanie:

Člení sa od polostrova Pelješac až po čiernohorskú hranicu. Polostrov PELJEŠAC s letoviskami OREBIČ a TRPANJ je s pevninou spojený úzkou šijou pri mestečku Ston. K tejto zaujímavej časti Jadranu sa môžete dostať po pevnine cez Neum s odbočením na Ston alebo z prístavu Ploče trajektom do Trpanju, z ktorého je Orebič vzdialený asi 25 km. Posledným, ale právom najkrajším mestom v celom Stredomorí je DUBROVNIK. Mesto, ktoré láka vďaka mnohým kultúrno-historickým pamiatkam mimoriadnej hodnoty, ale aj vďaka malým malebným letoviskám v jeho bezprostrednej blízkosti, ako sú SLANO, ORAŠAC, MLINI.

Fakultatívne výlety
Neopakovateľný deň môžete stráviť v Dubrovníku, nazývaným poklad Jadranu, ktorý je známy starobylým mestským centrom, obohnaným mohutnými hradbami.
Návšteva Mostaru, so starou historickou časťou je tiež pekným výletom.Absolvovať môžete i púť do Medžugoria, známeho mariánskeho posvätného miesta , kde sa objavila Panna Mária.
Delta rieky Neretva – úrodná dolina pretkaná sieťou kľukatých kanálov obkolesujúcich mandarinkové plantáže a priestranné močiare bohaté na vtáctvo (viac ako 250 druhov).
Baćinské jazerá – severne od prístavu Ploče, obľúbené stredisko športových rybárov.
Ston – mestečko s najdlhšími zachovanými mestskými hradbami v Európe a soliarňou zo 14. storočia.
Obľúbeným cieľom dovolenkárov na ostrove Korčula je mesto Vela Luka. Je to najväčšie prístavné mesto a leží na konci 7 km dlhého rovnomenného zálivu na západnom pobreží ostrova. Vela luka je aj kúpeľným mestom, v zátoke Kale vyvierajú liečivé pramene a v kúpeľoch Kalos sa liečia choroby dýchacích ciest, pohybového ústrojenstva a ženské choroby. Jaskyňa Vela spilja v hornej časti Spilinského vrchu nevyniká sintrovou výzdobou, ale archeologickými nálezmi od neolitu až po dobu bronzovú. Ostrov Proizd neďaleko Vela Luky je obľúbeným výletným miestom pre nádhernú modrú farbu mora a jeho priezračnosť. Na ostrove sa nachádzajú štyri štrkové pláže (jedna je naturistická). Samotné centrum ostrova, mesto Korčula, ponúka veľa pamiatok.


Cavtat Cavtat

Cavtat je romantické malé mestečko, len cca 20 km od Dubrovníka a 6 km od letista Cilipi, s prekrásnymi plážami malými zálivčekami a promenádou obkolesenou starými palmami.

Dubrovník Dubrovník

Dubrovník je fascinujúce mesto s nespočetnými historickými a umeleckými pamätihodnosťami a pýchou chorvátskych dejín. Zaslúžene je aj súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hotely v Dubrovníku, väčšinou s vlastnými štrkovými plážami, sú situované hlavne na polostrove Lapad.

Klek Klek

Malé prímorské letovisko Klek leží v peknej zátoke pod Jadranskou magistrálou. Letovisko bola kedysi súčasťou slávnej Dubrovníckej republiky, ale momentálne tu žije len asi 200 obyvateľov. Napriek tomu je dobre vybudované, nájdete tu reštauráciu, aperitív bar, tržnicu, kaviareň s terasou, supermarket, poštu, ambulanciu, zmenáreň, obchod so suvenírami, detské ihrisko a rad športových možností. Letovisko obklopujú storočné olivy, oleandre a iná stredomorská flóra. Klek je miestom pre kľudnú a príjemnú dovolenku.

Komarna Komarna

Komarna se nachádza v Chorvátsku a leží v juhovýchodnej časti krajiny. Administratívne spadá pod región Dubrovačko-Neretvanska. V okolí se nachádza napríklad Neum (Bosna a Hercegovina) zhruba 8 km, Metković (Chorvátsko) asi 15 km, Hutovo Blato (Bosna a Hercegovina) cca 20 km, mestá na Makarskej riviére cca 20 až 50 km (Gradac, Živogošče, Brist, Podgora), Národný park Mljet (Chorvátsko) asi 24 km, ostrov Korčula (Chorvátsko) cca 32 km, Radimlje (Bosna a Hercegovina) asi 29 km, či Međugorje (Bosna a Hercegovina) zhruba 30 km.

Mlini Mlini

Mlini sú malebné letovisko nachádzajúce sa 11 km východne od Dubrovnika. Bujná vegetácia, krásne pobrežie a typická dalmatínska architektúra robia z letoviska čarovné miesto.

Orebič Orebič

Orebič sa nachádza v juhozápadnej časti polostrova Pelješac, na úpätí hory sv. Ilija (961 m n.m.). Malebné mestečko, ožiarené po celý deň slnkom, ponúka turistom nenarušenú prírodu storočných borovíc, oleandrov, olivovníkov, kaktusov a kvetín. Hotely sa nachádzajú mimo mesta, v krásnej prírode. Dlhé kamenisté a okruhliakové pláže s početnými zátokami a azúrovým morom, domáce špeciality, vína Dingač, Postup a Pelješac stále lákajú turistov, ktorí túžia po pokojnej a romantickej dovolenke. Z Orebiča možno navštíviť ostrov Korčula – trajektom a vodnými taxíkmi asi 15 min.

ostrov Korčula (Brna, Korčula) ostrov Korčula (Brna, Korčula)

Ostrov Korčula patrí spolu s Bračom a Hvarom do trojice najpopulárnejších dalmatínskych ostrovov. Od Orebiča na polostrove Pelješac ho delí len 1270 m široký prieplav. Rovnomenné stredisko ostrova – mestečko Korčula – patrí k tým stredovekým jadranským osadám, ktoré boli vo veľkej miere zachované v podobe, ktorú získali v 13. a 14. storočí. V architektúre prevláda gotika a renesancia, oboje s osobitným stredomorským šarmom. Na návrší uprostred starého mesta je gotická katedrála sv. Marka zo 14. storočia. V jej interiéri sú dva obrazy pripisované Tintorettovi – Svätá trojica a Zvestovanie. Vedľa katedrály je palác Gabriellis s expozíciou mestského múzea približujúcou dejiny Korčule. Podľa ústnej tradície a najnovšie aj podľa tvrdenia chorvátskych historikov sa na ostrove Korčula narodil roku 1254 cestovateľ a diplomat Marco Polo, známy sedemročným pobytom na dvore Kublaj Chána. Rodný dom legendárneho cestovateľa je poniže chrámu sv. Marka. Dom má dve poschodia, cez ktoré sa strmým schodiskom vystupuje do vežičky s krásnym výhľadom na prieplav medzi Pelješcom a Korčulou. Expozíciu tvorí niekoľko podobizní Marca Pola a mapy s vyznačením jeho ciest. Ako podporný argument pre tvrdenie, že sa tu benátsky obchodník Marco Polo narodil je, že v Korčuli žije niekoľko rodín s priezviskom Depolo.
Vela Luka letovisko s takmer 5000 miestnymi obyvateľmi je vzdialené od mesta Korčula 42 kilometrov. Toto letovisko sa rozvinulo začiatkom 19. storočia. Nachádza sa v hlbokej chránenej zátoke. V okolí je mnoho zátok vhodných na kúpanie. Jednou z atrakcií je blízky ostrovček Ošjak. Miestne obyvateľstvo sa zaoberá poľnohospodárstvom, rybárstvom, turistikou. Nachádza sa tu aj lodenica Greben a fabrika na spracovanie rýb Jadranka.

Ostrov Šipan Ostrov Šipan

Ostrov Šipan, plný olivových hájov, vinohradov, figovníkov a krásnych kostolov, je od pobrežia oddelený kanálom Koločep a je obklopený niekoľkými menšími ostrovmi. Je známy množstvom zátok, čistým morom a nespočetným druhom rýb vo svojich vodách.

Slano Slano

Trpanj Trpanj

Trpanj je rybárska a poľnohospodárska obec s malým prístavom. Patrí medzi obľúbené letoviská na severovýchodnom pobreží poloostrova Pelješac. V okolí je niekoľko zaujímavých stavieb, napr. zrúcaniny hradu Kačicu, rímska vodná nádrž, Mariánsky kostol. Hotel a pláž sú na okraji obce. Polostrov Pelješac je spojený trajektovým prepojením práve z Trpnja do Ploče.

Gradac Gradac

Gradac je veľmi populárne letovisko v juhovýchodnej časti Makarskej riviéry. Má jednu z najkrajších pláží v tejto oblasti a nudistické pláže. Nachádzajú sa tu zvyšky starého rímskeho osídlenia a z pamiatok stojí za zmienku obranná veža zo 17. storočia.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.