Solartour

Výsledky vyhľadávania

Severná Dalmácia Severná Dalmácia Chorvátsko Chorvátsko

Ubytovanie:

Začína od Starigradu po Split, má malebné členenie s množstvom ostrovov od Ugljanu cez Dugi Otok, Pašman až po najmenšie ostrovčeky. Práve tu je možné navštíviť atrakcie vyhlásených národných parkov: KORNATSKÉ SÚOSTROVIE, PAKLENICA, PLITVIČKA JEZERA, vodopády rieky KRKA a VRANSKO JEZERO – táto prírodná krása zanechá v každom nezabudnuteľné zážitky. Medzi najznámejšie turistické centrá patrí známe prístavné mesto ZADAR s množstvom antických a stredovekých pamiatok. ŠIBENIK je starobylé mesto rozprestierajúce sa nad nádherným zálivom pri ústí rieky Krka. Pre svoje historické pamiatky patrí medzi najnavštevovanejšie mestá. Severnú Dalmáciu ukončuje viac ako dve tisícročia staré mesto TROGIR. Architektonický ráz si zachoval prevažne z obdobia vlády Benátok.

Fakultatívne výlety
Národný park Plitvické jazerá

Priezračná voda sýtej tyrkysovej farby, zurčiace vodopády s tancujúcimi kvapkami vody, ktoré na pozadí slnečného podtónu a chorvátskeho vánku vytvárajú hravý ligot vodných diamantov, čím dotvárajú nádheru celej scenérie pohládzajúcej nielen oko, ale i dušu mnohých návštevníkov. Všetky spomínané asociácie, ba aj mnoho ďalších obrazov sa človeku vynárajú v pamäti pri spomienke na najstarší národný park Chorvátska známy pod pomenovaním Plitvické jazerá. Jednoducho symfónia farieb a súzvuk tónov.

Pre nadšencov pešej turistiky pripravili Plitvické jazerá množstvo atraktívnych turistických chodníkov. Jeden breh jazera s druhým spájajú kľukaté drevené chodníky a mostíky, ktoré sa nachádzajú nad úrovňou jazier. Okrem uvedenej alternatívy je možné prehliadnuť si Plitvické jazerá aj prostredníctvom turistického vláčika. K dispozícii je aj autentickejší spôsob, a to konkrétne plavba loďou.

Národný park Paklenica

V područí južného Velebitu sa na ploche 3617 ha sa pozdĺž jadranského pobrežia rozprestiera Národný park Paklenica. Oblasť bola vďaka svojej výnimočnej prírodnej rozmanitosti a kráse už v roku 1949 vyhlásená národným parkom. Tu kde sa more priamo dotýka pohoria, v hlbokých zarezaných a kolmých kaňonoch, nájdete početné zaujímavé a nie často sa vyskytujúce prírodné útvary. Pôvodná príroda vzbudzuje zvedavosť ľudí a nadchýna všetkých návštevníkov.


Bibinje Bibinje

Biograd na Moru Biograd na Moru

Priamo v srdci jadranského pobrežia, pri Pašmanskom zálive, necelých 40km od Zadaru, sa nachádza letovisko Biograd na Moru, ideálne miesto pre všetkých, ktorí túžia po krištáľovo čistom mori a dynamickom oddychu. Centrum Biogradu poskytuje možnosti večerných prechádzok a posedenia v miestnych reštauráciách za zvuku príjemných dalmátskych melódií. Prímorskú atmosféru umocňuje „marina“, prístav plný lodiek a jácht. Mesto priamo prechádza do prímestského lesoparku, kde je vybudované turistické stredisko zložené z hotelov, bungalovov a kempingov.

Brodarica Brodarica

Nin Nin

ostrov Dugi Otok (Božava) ostrov Dugi Otok (Božava)

Božava je malá osada v severovýchodnej časti ostrova Dugi otok, v ktorej sú postavené a nedávno komplexne zrekonštruované hotely Lavanda, Agava a Maxim. Hotely sa nachádzajú priamo pri štrkovo-kamenistej pláži. Piesočnatá pláž Sakarun sa nachádza 4 km od hotelov.

ostrov Murter ostrov Murter

Letovisko Murter leží v strednej Dalmácii na rovnomernom ostrove. Ostrov je spojený s pevninou 12 m dlhým zdvíhacím mostom a je najväčším ostrovom v súostroví Šibenika. Letovisko sa nachádza asi 30 km od Šibenika. Murter obklopuje čisté more, piesčité, okruhliakové a kamenisté pláže. Atraktívnosť tohto letoviska zvyšuje aj blízkosť dvoch nádherných národných parkov: Kornati a vodopády na rieke Krka.

ostrov Ugljan (Kukljica, Ugljan) ostrov Ugljan (Kukljica, Ugljan)

Zelený, takmer 75 km dlhý ostrov delí od pevniny iba úzky prieplav. Spolu s ostrovom Pašman leží priamo oproti Zadaru, spojenie s ktorým zabezpečuje trajekt. Hlavným strediskom je Kukljica – malé turistické a rybárske mestečko, obklopené borovicovým lesom, v ktorom sú roztrúsené ubytovacie zariadenia. Pláže sú kamenné, ale nájde sa aj vzdialenejšia piesočnatá.

Ostrov Ugljan, tiež nazývaný „Vstupná brána do súostrovia Kornati“ - jedného z najznámejších národných parkov Jadranu. Vďaka ľahkej dostupnosti ostrova (plavba trajektom na ostrov trvá necelých tridsať minút) je Ugljan obľúbeným letoviskom zadarskej župy.

Množstvo tichých zátok, mimoriadne čistá voda s bohatou morskou faunou a flórou sú skutočným rajom pre kúpanie a potápanie. Milovníci cykloturistiky ocenia cyklistické trasy, na ktorých môžu spoznať čaro a krásu ostrova. Tí, ktorí túžia objavovať stále nové pláže a zákutia, na svojich potulkách určite navštívia piesčitú zátoku Uvala Luka či Uvala Cinta - malebnú zátoku obklopenú skalami a strmými skalnými stenami.

Ostrov Vir Ostrov Vir

Ostrov spája s pevninou most. Nahcádza sa približne 20 min. autom od mesta Zadar. More je nádherne čisté a priezračné. Na malom ostrove okrem stromov nájdete aj vinohrady a olivovníky. Oddýchnuť si môžete na upravených štrkových plážach a pri prechádzkach sa Vám naskytne pohľad na rybárske člny a luxusné jachty.

Pakoštane Pakoštane

Prímorské letovisko Pakoštane sa nachádza asi 35 km južne od Zadaru a 30 km severne od Šibeniku. Milovníci kúpania nájdu v Pakoštane a jeho okolí okruhliakové i kamenisté pláže, miestami obklopené tienistými borovicovými hájmi. Z pláží je pekný výhľad na blízke ostrovčeky v mori, ku ktorým je možno aj doplávať. Na pláži si môžete zapožičať vodné skútre alebo vodné bicykle. Priamo v mestečku je veľké množstvo malebných krčmičiek - konôb, kaviarničiek, pizzerií ​​a cukrární.

Pašman Pašman

Ostrov Pašman je od pevniny oddelený Pašmanským kanálom. Od pevniny, od mesta Biograd na moru je ostrov vzdialený 15 min. plavby trajektom. Pobrežie ostrova je členité. Vnútrozemie ostrova je kopcovité a západné pobrežie je strmé. Kultúrne a historické pamiatky sa sústreďujú v dedinkách a osadách. Prírodné podmienky sú vhodné aj pre rekreačné pobyty. Návštevníci tu nájdu pokoj, nedotknutú prírodu a čisté more.

Petrčane Petrčane

Približne 12 km na západ od Zadaru leží mestečko Petrčane obklopené hustým píniovým lesíkom. Stredisko je obľúbené najmä milovníkmi dovolenky v lone prírody.

Pirovac Pirovac

Stredisko Pirovac je známe svojimi peknými plážami, rozprestiera sa 11 km od Vodíc v Pirovackom zálive. Južné rameno Pirovackého zálivu Makirina je lokalita s liečivým bahnom.

Privlaka Privlaka

Privlaka je malé mesto na juhovýchodnom pobreží Privlažského zálivu. Nachádza sa oproti ostrovu Vir, 7 km severozápadne od mesta Nin. Severozápad mesta tvorí dlhá piesocná pláž s malými lesmi. Privlaka je situovaná na regionálnej ceste Zadar - Nin - Vir ostrov.
Privlaka má dve pláže. Najviac je využívaná tzv. obecná pláž, ktorá sa nachádza bezprostredne pred kempingom Maritim. Pláž je piesočnato-štrková s plytkou vodou, vhodná najmä pre malé deti. V neďalekom zálive (cca 800 m) nájdete i piesočnatú pláž s jemným zlatistým pieskom, pozvoľným vstupom do mora a výhľadom na ostrov Vir.

Rogoznica Rogoznica

Srima Srima

Starigrad-Paklenica Starigrad-Paklenica

Velebit, park prírody a krásavica chorvátskych pohorí, zrodil aj dva svoje nádherné klenoty – Paklenicu, pevninský národný park a Starigrad, pokojné a krásne mestečko na pobreží, centrum Paklenickej riviéry.
Návštevníci vyhľadávajúci kontrasty si tu naozaj prídu na svoje - Starigrad a more, Paklenica, Velebit a kilometre kamienkových pláží. Starigrad sa nachádza priamo na Jadranskej magistrále, a do národného parku Paklenica sa dá dostať z morskej strany menšou loďou alebo člnom.

Sveti Filip i Jakov Sveti Filip i Jakov

Malebné letovisko leží približne v polovici jadranského pobrežia pri magistrále medzi Zadarom a Šibenikom. Menšie mestečko s peknými parkami, starou históriou, mediteránskou klímou a krištáľovo čistým morom ponúka ideálne podmienky pre príjemnú rodinnú dovolenku. V centre letoviska nájdete malý prístav, obchody, reštaurácie, bary. Pre milovníkov rušnejšieho nočného života doporučujeme prechádzku do centra Biogradu na Moru.

Tribunj Tribunj

pôvodne tichá rybárska osada sa do dnešných dní zmenil na známe a vyhľadávané letovisko. Mestečko je situované cca 15 km severne od Šibeniku, v tesnej blízkosti vyhláseného letoviska Vodice (cca 2 km, dosiahnuteľné pešou prechádzkou po pobreží alebo miestnymi spojmi). Samotná Tribunj patrí medzi pokojnejšie letoviská, ale nudiť sa tu určite nebudete. Kamenné domy a úzke uličky starého mesta sú spomienkou na históriu mesta a spolu s množstvom okolitých ostrovčekov v mnohom pripomínajú Grécko. To Vám pripomenie aj kalvária a originálny kostolík sv. Nikolu zo 14. stroročia, odkiaľ je nádherný panoramatický výhľad na celú Tribunj, priľahlé ostrovy (až po Kornati) a celé okolie.
Počas letnej sezóny sa môžete pobaviť na mnohých kultúrnych udalostiach, výstavách, vystúpeniach a festivaloch, medzi najznámejšie patrí napríklad Rybárska noc či zábavné Preteky somárov (ako pripomienka, že na neďalekom ostrove bola v nedávnej minulosti lokalizovaná prvá rezervácia somárov). Príjemné posedenie ponúkajú typické chorvátske konoby, v reštauráciách nájdete ponuku miestnych špecialít aj bohatý výber jedál z rýb a darov mora. Nájdete tu aj diskotéku, prípadne sa za ďalšou zábavou môžete vypraviť do neďalekých Vodíc.

Vodice Vodice

Jedno z najkrajších stredísk na pobreží jadranského mora sa rozprestiera v malebnej zátoke cca 10 km severne od Šibeniku. Cez deň živé stredisko plné života na rušnej promenáde plnej obchodíkov a stánkov s ovocím, kaviarní a barov, sa večer pri západe slnka mení na romantické mestečko s kamennými uličkami, v ktorých sa dá poprechádzať, alebo si vychutnať jedlo v typickej chorvátskej konobe. Medzi pozoruhodnosti mesta tiež patrí barokový kostol a stredoveká strážna Čaricova veža. Nočný život ožíva večer v rôznych nočných kluboch, tanečných terasách a aj na známej Haciende – diskotéke pod holým nebom. Toto všetko sa nachádza pri krištáľovo čistom mori s upravenými plážami, takže si tu zaručene každý vychutná tú pravú dovolenkovú atmosféru. Vodice a ich okolie ponúkajú svojim návštevníkom viacero zaujímavých miest, ktoré sú priam ideálne na výlety. Turisti majú možnosť absolvovať výlety loďou na blízke ostrovy Prvić, Tijat, Žirje, Kaprije a Zlarin alebo aj výlety za lovom morských húb na malý ostrov Krapanj. Práve tu sa nachádza aj múzeum morských húb.

Zadar Zadar

Je považovaný za hlavné mesto severnej časti Dalmácie. Patrí k najpríťažlivejším miestam v Dalmácii a je piatym najväčším mestom v Chorvátsku. Tvoria ho aj početné morské zálivy s píniovými hájmi a plážami s čistým morom. Rekreačné štvrte Bôrik a Diklo majú dobré podmienky pre športovanie, predovšetkým pre vodné športy. Historické centrum Zadaru si udržuje vzhľad a atmosféru starovekého stredomorského mesta, ktoré sa môže pochváliť aj unikátnym morským organom.

Zaton Zaton

Zaton je známe turistické stredisko, obľúbené hlavne rodinami s malými deťmi vďaka veľkej piesočnatej pláži s veľmi miernym vstupom do mora. Od Zadaru je vzdialené asi 15 km a situované v borovicovom lesíku.

Šibenik Šibenik

Prvé zmienky o starobylom chorvátskom meste Šibenik sa viažu k darovacej listine kráľa Petra Krešimira z roku 1066. V mestečku nájdete gotickú katedrálu majstrov Juraja Dalmatinca a Nikolu Firentinca.
Dnes je Šibenik známy ako významné turistické stredisko s bohatým kultúrnym a spoločenským životom. K zaujímavým pamätihodnostiam mesta ešte patria staré mestské hradby s bránou a mestské väzenie zo 14. storočia.

Primošten Primošten

Staré rybárske mestečko Primošten s malebnými vinicami a vínom Babič je pravou perlou Dalmácie. Vzniklo v dobe tureckých nájazdov, keď pôvodná osada na ostrove ešte nebola spojená s pevninou. Možnosti kúpania poskytujú okruhliakové pláže s vhodnými vstupmi do mora aj pre deti na jednom polostrove a večerný spoločenský život v starom meste na druhom polostrove.

Nájdite nás na Facebook-u

Vyhľadávanie zájazdov

Nájdite dovolenku presne podľa Vašich predstáv! Každý deň aktualizujeme zájazdy a ich ceny od viac ako 30 CK.

Začnite vyhľadávanie kliknutím na tlačitko "Vyhľadať zájazd"!Pre full-textové vyhľadávanie môžete použiť nasledujúci formulár:

Prečo solartour.sk?

 • 23-ročná tradícia CK 
  Už 23. sezónu Vám pomáhame s výberom dovolenky z širokej ponuky našich zájazdov, ale aj zájazdov našich partnerov.
 • Vždy aktuálna ponuka
  okrem našich produktov nájdete na stránke aj aktuálnu ponuku zájazdov našich partnerov
 • Výborná cena
  ceny zájazdov od našich partnerov žiadnym spôsobom nenavyšujeme a uplatňujeme všetky aktuálne platné zľavy
 • Úspora času
  zájazdy viacerých CK si môžete porovnať na jednom mieste
 • Široká ponuka
  pravidelne aktualizujeme ponuky od našich viac ako 30 partnerských CK
 • Zľavy za skorý nákup až do výšky 25%

Akciové ponuky

Chcete od nás dostávať novinky a LAST MINUTE ponuky mailom? ZAREGISTRUJTE SA!

 

Novinky

10.12.2015
FIRST MINUTE 2016 už v predaji. Obľúbené španielske destinácie s odletmi z Bratislavy. Rôzne termíny (apríl-sept), rôzne dĺžky pobytov (7/10/11 nocí), rôzne typy stravovania, či kategórie hotelov. Postupne spracovávame dáta od našich partnerov a v januári spúšťame komplet novú stránku!

Kontakt

otváracie hodiny:
pondelok - piatok
9:00-11:30   12:30-17:00

telefón:
043 4135 663 - klienti
0917 178 544 - klienti
043 4223 820 - predajcovia
0917 178 545 - predajcovia

prevádzka:
SOLARTOUR, s.r.o.
Vajanského nám. 3 (OC FIX)
036 01 Martin
Slovenská republika

sídlo:
SOLARTOUR, s.r.o.
Puškinova 4617/4
036 01 Martin
Slovenská republika

solartour@solartour.sk

1€ =Kurzový lístok
USD
USD
Spojené štáty americké
1.2255
BGN
BGN
Bulharsko
1.9558
CZK
CZK
Česká republika
25.433
GBP
GBP
Veľká británia
0.88365
HUF
HUF
Maďarsko
309.20
PLN
PLN
Poľsko
4.1716
RON
RON
Rumunsko
4.6594
CHF
CHF
Švajčiarsko
1.1758
HRK
HRK
Chorvátsko
7.4352
TRY
TRY
Turecko
4.6557

Spolupracujeme

Afrodita Aquamarin
Azur Reizen Bubo
Eso Fifo
Firo tour Globtour
Happy travel Hydrotour
Intermedial Jazzwelt
Kartago Lipa
Pegas Satur
Solvex Turancar
Veva travel
 
Všetky CK s ktorými spolupracujeme sú preve- rené a riadne poistené proti úpadku.